لیست نمایشگاههای مهم 2018 در ویتنام در بخش "نمایشگاهها " بار گذاری گردید
صفحه اصلی > اخبار 


  چاپ        ارسال به دوست

بیست و هفتمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد در ویتنام برگزار شد

در این اجلاس که با شرکت حدود یک هزار نفر از مسئولان،متخصصان ارشد اقتصادی، صاحبان صنایع و تولید کنندگان کشورهای عضو اتحادیه آسه آن و کشورهای دیگر جهان حضور دارند موضوع آسه آن و فعالیت های آن در بخش کارآفرینی و توسعه صنعتی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری ویتنام،در این اجلاس بین المللی شش نفر از روسای جمهوری و نخست وزیران منطقه"آسه آن" از جمله "جوکوویدودو" رئیس جمهوری اندونزی و "لی هسین لونگ" نخست وزیر سنگاپور نیز حضور داشتند.
ویتنام میزبان این اجلاس بین المللی اقتصادی به همراه اندونزی، مالزی، تایلند،برونئی، فیلیپین، کامبوج، لائوس، میانمار و سنگاپور ازاعضای "آسه آن" بودند.
در این اجلاس ، موضوع گسترش فناوری در کشورهای عضو آسه آن و همچنین توسعه صنایع پیشرفته و نسل چهارم بحث و بررسی قرار گرفت .
رهبران کشورهای عضو آسه آن در این اجلاس در مورد افزایش بهره وری با استفاده از نسل چهارم صنایع در زمینه های مختلف با یکدیگر گفت وگو و رایزنی نمودند.
مجمع جهانی اقتصاد یک نهاد بین المللی اقتصادی غیرانتفاعی است که دفتر مرکزی آن در ژنو سوئیس است .این سازمان بزرگ اقتصادی با دریافت حق عضویت از شرکت های مختلف اقتصادی از سراسر جهان و ارائه مشاوره های اقتصادی به آنها سالانه حدود 100 میلیون دلار درآمد دارد.
گفته می شود افزون بر یک هزار و 500 شرکت و موسسات بزرگ اقتصادی و مالی و پولی در سراسر جهان عضو این نهاد بین المللی هستند.
نسل چهارم صنعت ،مرتبط با اقداماتی است که بهره وری و ارزش ها را در صنایع تولیدی افزایش می دهد که در اصطلاح به آن "اینترنت اشیاء" نیز گفته می شود.
توسعه استفاده و کاربری از اینترنت در صنایع نیز از اقداماتی است که بسیاری از کشورهای درحال توسعه از جمله اعضای آسه آن نیز به دنبال گسترش آن هستند.
اتحادیه آسه آن بر مبنای گسترش روابط تجاری میان اعضا در سال 1967 تاسیس شد و اعضای آن با جمعیتی افزون بر 650 میلیون نفر درصددند با استفاده از صنایع وابسته به اینترنت روش های سنتی تولید را به عرصه های دیجیتالی سوق دهند.
طبق گزارش رسانه های ویتنام یک هزار نفر هیات های شرکت کننده در این اجلاس نمایندگان شرکت ها و سازمان های بزرگ اقتصادی و تجاری از 43 کشور جهان هستند.
"سوان فوک" نخست وزیر ویتنام در این اجلاس تاکید کرد استفاده از نسل چهارم صنعت سبب افزایش همکاری های صنعتی در داخل گروه اقتصادی آسه آن خواهد شد.


١٢:٣٨ - 1397/06/23    /    شماره : ٧١١٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٦خروج