بار گذار ی کتاب راهنمای تجارت با ویتنام (2017) در بخش گزارشات مطالعاتی
صفحه اصلی > اخبار 
حضور صنعت پتروشیمی ایران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک و کائوچوی ویتنام 2017
شرکت پتروشیمی امیرکبیر و شرکت پتروشیمی پی سی آی اینترنشنال ایران در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک و کائوچوی ویتنام 2017 حضوری فعال داشتند
هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت پلاستیک و کائوچو ی ویتنام با حضور 420 شرکت از 17 کشور با 620 غرفه در مساحت 13هزار متر مربع در محل برگزاری نمایشگاه بین المللی هوشی سیتی برگزار شد. لازم به ذکر است که در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه ، رایزن بازرگانی ایران در ویتنام یکی از مدعوین رسمی این رویداد مهم بود که با راهنمایی و دعوت ایشان ، آقای "نانگ "رئیس انجمن پلاستیک ویتنام و نماینده وزارت صنعت و تجارت ویتنام از غرفه دو شرکت ایرانی دیدار و با مسئولین آنها گفتگو نمودند.
١٦:٠١ - 1396/06/23
اتاق مشترک بازرگانی ایران و ویتنام با در یافت حکم رئیس ویتنامی آن ، رسما شروع به فعالیت کرد.
در جریان برگزاری نشست همکاری های اقتصادی ایران و ویتنام در هانوی ، آقای "چن ون چی" به عنوان رئیس ویتنامی اتاق مشترک بازرگانی دو کشور حکم خود را از رئیس اتاق بازرگانی ویتنام دریافت نمود.
نشست همکاری‌ های تجاری ایران و ویتنام عصر روز گذشته به میزبانی نوئن سوآن کونگ وزیر کشاورزی ویتنام و شرکت صالح ادیبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هانوی و حضور صاحبان صنایع، تجار و فعالان اقتصادی ویتنام برگزار شد.
٠٥:٠٢ - 1396/06/08
اولین هیئت تچاری ایران در کامبوج
به دنبال دیدار و مذاکره رایزن بازرگانی ایران در آذر ماه 1395 با آقای "پن سورساک" وزیر محترم بازرگانی کامبوج در حاشیه نمایشگاه 2017 این کشور و استقبال ایشان از حضور هیئت های تجاری ایرانی در پنوم پن ، اولین هیئت تجاری ایران متشکل از صنایع دارویی ، پزشکی ، قیر و پتروشیمی از اول تا سوم شهریورماه 1396 در پنوم پن حضور یافت و با همتایان خود به صورت تخصصی دیدار و مذاکره نمودند.
این سفر که با پیگیری های دفتر رایزنی بازرگانی ایران در ویتنام صورت گرفت ، اولین سفر یک هیئت تجاری ایرانی به کامبوج است . در مدت حضور این هیئت تجاری در پنوم پن ، جلسات مختلفی برای اعضای هیئت پیش بینی و برگزار گردید؛ از جمله ، بازدید از "منطقه ویژه اقتصادی پنوم پن " . در این بازدید تجار ایرانی سوالات خود را در خصوص مشوق ها و ویژگی های این منطقه از مسئولان کامبوجی مطرح نمودند.
١٢:٥٩ - 1396/06/05
افزایش 52 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی(FDI) در ویتنام
افزایش 52 درصدی سرمایه گذاری مستقیم خارجی(FDI) در ویتنام از سال 2011 به بعد به عنوان بالاترین میزان سرمایه گذاری خارجی در ویتنام محسوب می گردد.
بر اساس گزارش آژانس سرمایه گذاری خارجی ویتنام(FIA) ، در هفت ماه اول سال 2017 این کشور موفق به جذب 22 میلیارد دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل از آن از 52 درصد رشد برخوردار بوده است. این گزارش می افزاید: افزایش مذکور از سال 2011 به بعد به عنوان بالاترین میزان سرمایه گذاری خارجی در ویتنام محسوب می گردد. بر اساس این گزارش ، حدود 13 میلیارد دلار از میزان سرمایه گذاری فوق مربوط به شروع 1378 پروژه جدید و مابقی آن افزایش سرمایه پروژه های قدیمی است.
٠٢:١٠ - 1396/05/16
با تصمیم برنامه ریزان اقتصادی ویتنام صورت می گیرد
احداث سه منطقه ویژه اقتصادی در ویتنام در راستای تشویق سرمایه گذارن خارجی
بر این اساس سه منطقه ای که منطقه ویژه اقتصادی در آنها مسقرگردند عبارتند از : استان "کوان بین" در شمال ویتنام ، استان " خان هوآ" در مرکز ویتنام و جزیره " فو کوک" در جنوب ویتنام.
٠٧:٤٣ - 1396/05/13

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>